Tërmet në Shqipëri

07:35 | 5 Prill 2021

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Shqipëri.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë të shkallës rihter.

Thellësia ka qenë rreth 2 kilometra, ndërsa epiqendra e saj ishte rreth 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 16 kilometra nga qyteti i Krujës, raporton lapsi.al.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara