Google ADS

Të dërguarit e PPE dhe PE nesër në Tiranë

17:14 | 24 Prill 2017

Zëvendëspresidenti i PPE-së, David McAllister, dhe eurodeputeti Knut Fleckenstein do të mbërrijnë në Tiranë të martën në mesditë me synimin për të zgjidhur ngërçin politik përmes një marrëveshjeje të dakordësuar mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Dy negociatorët do të mbërrijnë në Tiranë me konsensusin e dhënë nga mazhoranca dhe opozita për të qenë pikërisht ata që do të hartojnë një dokument, i cili pas negociatave të përbashkëta të synojë të marrë firmat e palëve./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale