Shqipëria ndalon fluturimet me Britaninë e Madhe deri më 18 janar

15:49 | 6 Janar 2021

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendos të mbajë të pandryshuar orën policore si dhe të vijojë të jenë të ndaluara fluturimet drejt Britanisë së Madhe.

“Të vazhdojë të mbetet në fuqi ora policore pas orës 22:00. Universitetet të vijojnë të të bëjnë mësim online edhe për dy javë dhe fluturimet me Britaninë e Madhe të mbeten të pezulluara deri më 18 janar”, deklaroi zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli.

Ajo thotë se dy javët e fundit është vënë re një tendencë e lehtë por është një situatë që duhet të jemi shumë të vëmendshëm.

“Priten pasojat që mund të kenë dhënë grumbullimet në festat e fundivitit”

Ndërkohë që ende nuk ka të dhëna të plota për praninë e variantit të ri të COVID-19 në Shqipëri. /oranews

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara