Shqipër, 11 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit

18:32 | 19 Korrik 2021

11 qytetarë kanë rezultuar pozitivë më Covid në 24 orët e fundit.

“Në 24 orët e fundit janë kryer 3439 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me Covid19, 11 qytetarë në këto bashki: Nga 2 raste në Tiranë, Korçë, Elbasan dhe nga 1 rast në Has, Kavajë, Vlorë, Kamëz, Peqin”.

Fatmirësisht ditën e sotme nuk ka humbur jetën asnjë person. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë.

Aktualisht janë shëruar 7 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,081 që nga fillimi i epidemisë./tvklan.al

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara