Google ADS

Rrahja e turpshme në Kamëz, arbitrat shqiptarë bojkotojnë kampionatin

21:13 | 6 Mars 2019
A. B.

Pas incidentit të shëmtuar të ndodhur në Kamzë, ku u dhunua gjyqtari Eldorian Hamiti, Shoqata e Arbitrave me president, Tahir Kastrain ka vendosur që të bojkotojë kampionatin deri në një afat të pacaktuar.

Arbitrat ndihen të pasigurt për jetën dhe e kanë të pamundur të vazhdojnë në këto kushte.

“Arbitrat nuk kanë siguri për jetën. Presim reagim nga të gjithë aktorët, ndryshe nuk zbresim në fushë. Vendimin ia kemi komunikuar FSHF-së”, – ka thënë pak minuta më parë për “Panorama Sport” vetë presidenti i Shoqatës së Arbitrave, Tahir Kastrati.

 

Shpërndaje në rrjete sociale