Rama: 220 ndërhyrje në territor nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit

14:33 | 25 Janar 2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në facebook ka publikuar disa shifra, që sipas tij tregojnë përkushtimin që ka qeveria në zhvillimin e vendit.

“220 ndërhyrje në territor nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, përfunduar në 2022 apo në proces për 2023, të cilat përmirësojnë jetën e komuniteteve, fuqizojnë shërbimet, turizmin e zhvillimin rural, rrisin ekonominë – më pak fjalë e akoma më shumë punë e kontakte me njerëzit që punojnë dhe kanë punë për të zgjidhur”, shkruan Rama./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale