Qëllon me armë në tokë pas sherrit me rojën e qendrës tregtare, arrestohet polici në Tiranë

09:56 | 23 Gusht 2021

Një punonjës policie është vënë në pranga pasi gjatë konfliktit me një roje sigurie të një qendre tregtare ka qëlluar me armë zjarri në tokë.

Policia njofton se u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. T., 35 vjeç, (punonjës policie) si dhe u bë shpallja në kërkim e vëllait të tij shtetasit A. T., 29 vjeç, pasi me datë 21.08.2021, janë konfliktuar fizikisht për motive të dobëta me rojen security të një qendre tregtare dhe dyshohet se shtetasi D. T., ka qëlluar me armë zjarri në tokë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./lapsi.al/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara