Qëllohet me armë një shqiptar në Greqi, autorët marrin peng taksistin, harrojnë pistoletën

21:44 | 26 Shkurt 2021

Një shqiptar është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Athinë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:00 në sheshin Attiki. Shqiptari i plagosur, identiteti i të cilit ende nuk dihet ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Athinë.

Ai ka një plagë me armë zjarri. Shqiptari, po sipas medieve greke u qëllua nga një makinë.

Menjëherë pas ngjarjes, dy emigrantë hipën në një taksi dhe nën kërcënimin e një arme e detyruan shoferin t’i çonte në stacionin e Larissas, ku ata u larguan, duke lënë një armë brenda automjetit.

Policia po përpiqet të marrë një deklaratë nga shoferi i taksisë, i cili për momentin nuk është në gjendje të shpjegojë saktësisht se çfarë ka ndodhur si pasojë e kërcënimit./abcnews.al

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara