PD kryeson thellë në Lazarat, PS përfundon forcë e tretë

01:41 | 27 Prill 2021

Partia Demokratike ka fituar bindshëm në fshatin Lazarat të Gjirokastrës.

1 mijë e 599 vota kanë shkuar për PD, ndërkohë që LSI ia ka kaluar PS.

LSI ka 117 vota, kurse PS renditet forcë e tretë dhe e fundit me 94 vota. Lazarati njihet si një bastion i së djathtës në Gjirokastër dhe kryeson tradicionalisht për PD.

Ndërkohë në rang qarku, PS deri tani merr 3 mandate kurse PD 1 mandat./baklanweb/

Shpërndaje në rrjete sociale