Numërohen gjysmat e kutive, ja diferenca mes Veliajt dhe Skënderajt – Tabela

08:48 | 1 Korrik 2019

Zgjedhjet për Bashkinë e Tiranës edhe pse kishin garë me dy kandidatë më 30 qershor, Erion Veliaj i PS dhe Arben Skenderaj i Bindjes Demokratike, duket se rezultati nuk ka për të patur surpriza.

Sipas të dhënave të KQZ nga numërimi i 471 kutive nga 919 që janë në total në Tiranë, rezulton se, Erion Veliaj ka fituar: 76, 360 vota.

Ndërsa, Arben Skenderaj ka ftuar vetem : 4994 vota.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara