Manastirliu: 2 infermierë në Tiranë janë shëruar nga COVID-19

13:36 | 10 Prill 2020

Edhe 2 infermierë në Tiranë janë shëruar nga COVID-19. Lajmin e mirë e ka dhënë vet ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manstirliu.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Manastirliu theksoi se ka shkuar në 30, numri i personelit mjekësor të shëruar nga virusi vdekjeprurës.

MESAZHI I MANASTIRLIUT
Çdo mjek, infermier dhe punonjës i sistemit shëndetësor që e fiton betejën me ?#COVID19? është një lajm i mirë për të gjithë!
Edhe 2️⃣ infermierë në Tiranë janë shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP??
Shkon në 3️⃣0️⃣ numri i personelit mjekësor të #shëruar nga COVID-19 ✅
Deri tani janë 1️⃣8️⃣2️⃣pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me ?#COVID-19?
#FORCA

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara