Lirohet nga burgu Ermal Hoxha, nipi i ish-diktatorit

21:53 | 17 Shtator 2018

Ka dalë nga burgu Ermal Hoxha. Mësohet se nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha, ka lënë qelinë e burgut të Fierit plot tre ditë më parë.

Hoxha u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në korrik të 2017 me 10 vite burgim me gjykim të shkurtuar, së bashku me anëtarët e tjerë të grupit ‘Xibraka’.

Nga gjykimi i shkurtuar dënimi zbriti në 6 vite dhe 8 muaj burgim.

Operacioni u zhvillua katër vite më parë në Elbasan.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara