Google ADS

Kush është gruaja që solli shembullin e veçantë në situatën e vështirë nga zjarret

20:57 | 13 Gusht 2017

Një foto e një gruaje me shami të bardhë në kokë, teksa shuan flakët e zjarrit që kanë mbërritur pranë banesës së saj, ka bërë xhiron e rrjetit.
Zonja në fjalë, quhet File Murre, dhe është nga Tale e Lezhës. Zjarri ka rënë në shkurret e kanalit pranë shtëpisë së saj.

Filja ka marrë kovën ka nisur ta mbushë me ujë dhe ka kontribuuar sadopak në shuarjen e flakëve.

Më tej kanë mbërritur edhe forcat zjarrfikëse. Por detyra qytetare e kësaj gruaje lezhjane, do të thotë shumë.

20768203-10207355210116932-6778240096396583257-n-1_1502643527-4811483

 

Shpërndaje në rrjete sociale