Kocias: Ushtria greke nuk njeh kufirin Greqi -Shqipëri

21:49 | 14 Nëntor 2018

Nikos Kocias, ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, është shprehur se ushtria greke refuzon të njohë kufirin kufirin Greqi-Shqipëri.

Deklaratën, ish-kryediplomati i Greqisë e bëri në një emision radiofonik në kanalin “News 24/7”, ku foli mes të tjerash, edhe për vrasjen e Kostandonos Kaçifasit në Bularat të Gjirokastrës, të dielën e 28 tetorit.

“Çdo jetë e humbur është një humbje e madhe. Konsultimi në kohë dhe parandalues na mbron. Nuk duhet që në emër të ngjarjeve negative të përkeqësojmë marrëdhëniet dypalëshe. Problemi ynë është nga lindja, të mos bëhemi të çorientuar”, tha Kocias.

Ο πρώην υπουργός εξωτερικών και επικεφαλής της κίνησης "Πράττω" Νίκος Κοτζιάς στα "Παιχνίδια εξουσίας" με τους Βασίλη Σκουρή και Αγγελική Σπανού στους 88,6 FM

Publiée par news247.gr sur Mercredi 14 novembre 2018

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara