Google ADS

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, Rama prezanton nismën “Konkursi Kombëtar i Gjuhës Shqipe”

08:36 | 24 Janar 2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka nisur ditën duke prezantuar nismën “Konkursi Kombëtar i Gjuhës Shqipe” në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Arsimit.

Rama shkruan se kjo është një sprovë e bukur mes nxënësve që i shërben mbrojtjes se kultivimit të gjuhës shqipe brez pas brezi.

“Mirëmëngjesi dhe në Ditën Ndërkombëtare të Arsimit sot prezantojmë nismën më të re, “Konkursi Kombëtar i Gjuhës Shqipe”, një sprovë e bukur mes nxënësve që i shërben mbrojtjes e kultivimit të gjuhës shqipe brez pas brezi, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama./abcnews.al/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme