Diell dhe ulje e lehtë temperaturash në Shqipëri

08:09 | 2 Mars 2021

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm në gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 07°C, në zonat e ulëta nga 07ºC në 16°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 16°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara