Burj Khalifa stoliset me flamurin shqiptar për nder të 28 nëntorit

18:25 | 28 Nëntor 2020

Ngjyrat kuq e zi e kanë mbuluar edhe ndërtesën më të lartë në botë.

Ambasadori i Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe, Avni Arifi ka bërë të ditur se sot ndërtesa më e madhe në botë, “Burj Kalifa”, e cila gjendet në Dubai, është ndriçuar me ngjyrat e flamurit kuq e zi.

“Sonte Dubai u zbukurua më shumë se kurrë. Në ndërtesën më të madhe në botë (Burj Kalifa) u ekspozua flamuri kuq e zi. Urime Dita e Flamurit”, ka shkruar ai në “Facebook”. Sot festohet 108 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë si dhe Dita e Flamurit.

Të ngjashme