Bregdeti shqiptar me temperatura verore

09:30 | 14 Tetor 2019

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 17ºC, në zonat e ulëta nga 15ºC në 26 ºC dhe në zonat bregdetare nga 18C në 28ºC, transmeton tch.

Era do të fryjë në drejtim Veri-veriperëndimor me forcë valëzimi në 2-3 ballë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara