Google ADS

Berisha: Rama pranon 600 mijë refugjatë sirianë në Shqipëri, veç të hapen negociatat

22:46 | 19 Qershor 2018
Trina Galanxhi

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se kreu i qeverisë Edi Rama është ofruar të pranojë 600 mijë refugjatë sirianë, ish-terroristë në vendin tonë.

Përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Berisha thekson këtë fakt e pohoi zv/ministri i Brendshëm, Julian Hodaj në një intervistë për median gjermane ZDF.

Gjithçka sipas Berishës bëhet si këmbim për hapjen e negociatave.

MESAZHI I BERISHËS
Rama ofrohet te pranoje 600 mije refugjate siriane, ish terroriste te ISIS ne kembim te hapjes se negociatave!
Te dashur miq, Edi Rama me zedhenesin e tij Hodaj, deklaron sipas rrjetit televiziv me te madh gjerman ZDF, se Shqiperia ka kapacitete te plota per nje kamp prej 600 mije refugjatesh siriane ne Shqipëri.

Rama perdor si argument pranimin nga Shqipëria te vëllezërve nga Kosova gjate luftes per çlirimin e saj!
Shikoni videon dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Dr . Sapo e dha ZDF ja
Per Aufnahme Zentren per azilantet jan bo gati fringo te reja dhe Po funksonojne.
Zv ministri Hodaj thote qe kan kapacitet dhe experience per deri ne 600.000 azilante nga Siria etj”.

https://www.facebook.com/SaliBerisha/videos/1029043920589848/

Të ngjashme