Basha në Asamblenë Politike të PPE-së

17:16 | 29 Janar 2018

Nën kryesimin e Presidentit të Partisë Popullore Evropiane (PPE), Joseph Daul zhvillohet këtë të hënë në Bruksel, Asambleja Politike e Partisë Popullore Evropiane.

Në këtë Asamble marrin pjesë përfaqësues të partive të djathta evropiane, të qeverive të vendeve evropiane dhe të institucioneve të Bashkimit Evropian.

Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha do të marrë pjesë në takimin e Asamblesë Politike, ku siç kanë njoftuar nga kjo parti, do të ketë takime me përfaqësues të lartë të politikës evropiane, me të cilët pritet të diskutohen zhvillimet politike në Shqipëri dhe sfidat e saj në procesin e integrimit në Bashkimin Evropian.

Shpërndaje në rrjete sociale