Aksident i rëndë në Sarandë, i riu humb këmbët pas goditjes nga makina

00:48 | 20 Tetor 2021

Një aksident i rëndë ndodhi mbrëmjen e së martës rreth orës 21:40 në Qafë Gjashtë në Sarandë.

Një automjet me shpejtësi ka përplasur një tjetër makinë të parkuar.

I plagosur rëndë ka mbetur drejtuesi i makinës së parkuar, një 29-vjeçar që po ngarkonte disa mallra në makinën e tij. Mësohet se i riu i identifikuar si Albjon Kreci ka humbur të dyja këmbët nga përplasja.

I riu kishte parkuar makinë e tij dhe teksa fuste në bagazh disa kova me bojë. Shkaktar i aksidentit është një 43-vjeçar i identifikuar si Luan Muçodemi nga Ksamili./lapsi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara