30 qershori, KQZ miraton rezultatet për bashkitë Kamëz e Korçë

14:29 | 6 Korrik 2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar tabelat me rezultatet e votimit të 30 qershorit në bashkinë e Kamzës dhe në bashkinë e Korçës.

Rakip Suli i Partisë Socialiste është konfirmuar kryebashkiak i Kamzës, i cili zëvendëson në këtë detyrë Xhelal Mziun. Përsa i përket Korçës, Sotiraq Filo është rikonfirmuar në krye të kësaj bashkie.

Kamza dhe Korça ishin dy prej bashkive ku përballë PS u vendosën edhe kandidatët e Bindjes Demokratike. Me 4 vota pro dhe 1 kundër, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi të kthejë pas 40 kërkesat e paraqitura nga Bindja Demokratike, për ankimimin e rezultatit të zgjedhjeve të 30 qershorit.

KQZ bëri kërkesë që kjo forcë politike për të sjellë materialet e nevojshme për të analizuar ankimimet e saj./BW

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara