Zbulohen detaje të panjohura nga jeta e Amber Heard

10:08 | 13 Maj 2022

Aktorja Amber Heard gjatë gjyqit me ish-burrin e saj, aktorin Johnny Depp, ka shpalosur disa detaje nga jeta e saj, të cilat deri me tani ishin të panjohura për publikun.

Që nga dita e parë e divorcit me Depp, Amber ka qenë në faqet kryesore të të shumë mediave të huaja, sidomos gjatë kohës kur ajo publikoi një shkrim në të cilin thoshte se është viktimë e dhunës në familje, transmeton portal arbresh.info

Amber Heard, sikurse ish-burri i saj Johnny Depp, ka pasur një fëmijëri abusive, për të cilën psikologët thonë se ka ndikuar në personalitetin e saj gjatë rritjes.

Në rastin e Heard, babai i saj dyshohet se e ka rrahur atë rregullisht.

Ajo do të detajonte shkurtimisht fëmijërinë e saj traumatike në The Ëashington Post në 2018, duke shkruar, “Unë u ekspozova ndaj abuzimit në një moshë shumë të re”.

Më vonë, në një intervistë për revistën “Ëonderland”, Heard tha u kishte mbijetuar shumë traumave gjatë jetës së saj, për të cilat mediat nuk dinin asgjë.

Psikoterapistja Nancy Carbone spekuloi mbi marrëdhënien e Depp dhe Heard, duke sugjeruar se përvoja e saj e supozuar me babanë e saj të dhunshëm bëri që Amber të kërkonte miratim nga një burrë i moshuar, duke rezultuar në shkeljet e saj potencialisht abuzive.

“Të bësh një partner të qëndrojë dhe të flasë kur ndihet i pasigurt mund t’i trembë ata, veçanërisht nëse ndihen të nxitur nga një prind abuziv,” tha Carbone.

Marrëdhënia e Heard me babanë e saj u përmend gjithashtu në gjyqin për shpifje të Depp në vitin 2020 kundër tabloidit The Sun.

Duke e krahasuar Depp-in me babanë e saj, ajo zbuloi se babai i saj luftoi me varësinë nga droga dhe alkooli dhe dyshohet se zemërimin e largoi duke ushtruar dhunë ndaj gruas dhe vajzës së tij.

“Ata e donin njëri-tjetrin, por ai ishte shumë i dhunshëm me të deri në fund”, tha Amber duke përshkruar marrëdhënien e të dy prindërve.

Ndërkohë, në dokumentet e siguruara nga The Blast, pretendohej se babai i Heard një herë kishte bërë kërcënime me vdekje ndaj Depp, duke u zotuar se do ta qëllonte pas një mosmarrëveshjeje.

Por cila ishte marrëdhënia e saj me nënën?

Marrëdhënia e Amber Heard me nënën e saj, Paige, nuk ishte gjithmonë perfekte. Në një premierë në 2015, Mirror raportoi se Heard mund të shihej duke u fjalosur me nënën e saj, pasi kjo e fundit kishte zgjedhur të fliste në tapetin e kuq.

Dhe, në mesazhet me tekst të siguruara nga The Blast, Paige dukej se ishte më shumë në anën e Johnny Depp kur vajza e saj paraqiti një urdhër ndalimi kundër tij, duke e siguruar ish-dhëndrin e saj se ajo ia mbante anën,

Por pavarësisht nga këto dallime të dukshme, Heard ishte gjithmonë i afërt me nënën e saj. Prandaj, siç raportohet nga NBC Neës, Heard tha se marrëdhënia e saj me Paige ishte ngushëllimi i saj i vetëm gjatë gjithë martesës së saj të paqëndrueshme me Depp.

Ndërsa pranoi se nuk ndihej rehat duke i besuar ndonjë prej miqve të saj për abuzimin e supozuar, ylli tha se nëna e saj ishte personi i vetëm tek i cili mund të mbështetej për dhembshuri dhe pa u gjykuar.

“Ndihesha e sigurt duke folur me mamanë time, sepse e dija që ajo i kuptonte këto dinamika dhe nuk do të më gjykonte për qëndrimin me të, për dashurinë ndaj tij, edhe pse kjo po ndodhte”, tha ajo.

Në vitin 2020 nëna e Amber Heard humb jetën në mënyrë tragjike.

Duke ndarë një foto bardh e zi në Instagram, Heard foli për humbjen dhe reflektoi për marrëdhënien e çiftit.

“Jam zemërthyer dhe e shkatërruar përtej besimit për humbjen e nënës sime, Paige Heard”, shkroi ajo pjesërisht. “Ajo na la shumë herët, duke u mbështjellë me kujtimin e shpirtit të saj të bukur dhe të butë.” Shkaku i vdekjes së Paige mbetet i panjohur. Sipas Daily Mail, ajo ishte vetëm 63 vjeç kur vdiq.

Por, Amber nuk kishte ndonjë marrëdhënie të ngushtë as me motrën e saj.

Amber Heard dhe motra e saj, Whitney Henriquez, kanë prej kohësh një marrëdhënie të vështirë. Henriquez me sa duket iu lut motrës së saj që të mos martohej me Johnny Depp.

Në vitin 2020, ajo tha se u ndje shumë keq kur mësoi që motra e saj do të martohej me yllin e “Pirates of the Caribbean”.

“I thashë se ishte një ide e keqe, e luta që të mos vazhdonte tutje”, tha Henriquez për Page Six.

Megjithatë, Amber u tregua “kokëfortë” dhe i tha “po” aktorit të njohur.

Kur ajo u martua me Depp, pavarësisht nga protestat e motrës së saj, Heard akuzoi Henriquez-in se po përpiqej të shiste fotot e dasmës së çiftit dhe duke informuar tabloidet për marrëdhënien e tyre.

Henriquez e mohoi këtë, por Heard, pasi u ndje plotësisht e tradhëtuar nga motra e saj, e dëboi atë nga apartamenti ku po qëndronte pa qira.  Më pas marrëdhëniet me motrave u prishën.

Raportohet se marrëdhëniet mes motrave u përkeqësuan në një moment. Në vitin 2020, BBC Neës publikoi një video të rishfaqur e cila duket se tregon pasojat e një sherri të dyshuar fizik midis Heard dhe motrës së saj. Klipi, i cili është nga një segment televiziv i realitetit të patransmetuar rreth mesit të viteve 2000, tregon një shoqe kureshtare që pyet Henriquez nëse ajo u grind. Henriquez tha se ajo nuk donte të fliste për këtë, për të cilën shoqja e saj u përgjigj: “Nuk mund të besoj se Amber mundi b**  tënde”. Në gjykatë, Henriquez dëshmoi se motrat kishin hyrë në një debat verbal një natë më parë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara