Vajza e Beyonces dhe Jay Z bëhet fituesja më e re e MTV Video Music Awards

13:31 | 14 Shtator 2021

Të dielën mbrëma u mbajt “MTV video Music Awards”, ku u ndanë çmimet p♪7r m♪7 meritor♪7t në muzikë.

Blu Ivy, e cila është vajza e madhe e Beyonces dhe Jay-Z,  është bërë fituesja më e re e “MTV Video Music Awards”

Nëntëvjeçarja këtë çmim e mori si një kompozitore dhe kontribuoi me vokale në këngën “Brown Skin Girl”, nga albumi i Beyonce, i cili titullohet “The Lion King: The Gift”.

Ndërkaq, videoklipi i “Brown Skin Girl” fitoi trofeun Moon Man për kinematografinë më të mirë.

Çmimi i “MTV” erdhi gjashtë muaj pasi Blue  Knowles-Carter, Saint Jhn dhe Wizkid fituan videon muzikore më të mirë për Brown Skin Girl në ndarjen e 63-të çmimeve “Grammy”./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara