Google ADS

Rita Orës i vendoset pllakatë në shenjë mirënjohjeje në shkollën e saj fillore në Londër

13:34 | 30 Tetor 2021
A. B.

Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora çdo herë po na bën krenare me famën dhe të arriturat e saj në karrierë.

Rita së fundi i ka bërë një vizitë shkollës së saj fillore në Londër, shkruan arbresh.info

Bukuroshja është parë e buzëqeshur pranë një pllakate, e cila është vendosur për nder të saj në murin e shkollës.

Në pllakate shkruhet edhe: “Këngëtarja dhe aktorja iku nga lufta në Kosovë dhe studioi këtu pasi mbërriti në Britaninë e Madhe në vitin 1991”.

Ajo shkrepi disa fotografi aty pranë pllakatës në shkollën fillore “St Cuthbert” në Londrën Perëndimore.

Kujtojmë se, pak ditë më parë, Rita hyri në mesin e këngëtare femra më të dëgjuara të shekullit 21, listë në të cilën bëri pjesë e edhe ylli tjetër kosovar i muzikës, Dua Lipa. /arbresh.info/.

Shpërndaje në rrjete sociale