Rita Ora: Gratë në industrinë e muzikës duhet të luftojnë për të drejta të barabarta

13:51 | 26 Nëntor 2020

Ylli me famë botërore, Rita Ora së fundi njoftoi se u bë imazh i revistës gjermane “Numero Berlin”.

Duke folur për këtë revistë, Rita deklaroi se gratë në industrinë e muzikës ende duhet të luftojnë ‘çdo ditë’ për paga dhe të drejta të barabarta, shkruan Daily Mail transmeton portali arbresh.info

“Ne si gra po luftojmë çdo ditë që të kemi pagë të barabartë, të kemi një zë të barabartë, të jemi në gjendje të mos gjykohemi, të shprehim feminitetin tonë në një mënyrë ku nuk minon fuqinë tonë”.
“Këto janë gjëra për të cilat ne luftojmë çdo ditë. Barazia gjinore është diçka për të cilën unë qëndroj. Unë jam shumë e pasionuar pas kësaj”.

“Unë qëndroj pranë të drejtave të barabarta, unë qëndroj pranë lirisë së fjalës dhe qëndroj pranë grave që kanë një qëndrim prej shefi”.

Ajo shtoi: “Për mua, momenti përcaktues është duke mbështetur karrierën time. Të jesh në gjendje të rri akoma këtu sot, të bëj fotografi të ndryshme, të jem në gjendje të flas për karrierën time 10 vjet më vonë”.

“Unë mendoj se kjo është një arritje e madhe për artistët. Dhe të jesh në gjendje të mbash diçka për mua dhe të kesh kapitullin tjetër të jetës sime dhe të jesh akoma në biznes është vërtet e mahnitshme”-përfundoi Rita.

Kujtojmë se sot është një ditë e veçantë për të, pasi artistja feston 30 vjetorin e lindjes./ arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara