Rikthehet hiti ‘Ku ke ti moj Ajshe te molla’, dëgjoni versionin modern

19:31 | 21 Gusht 2018

Viteve të fundit është kthyer në modë që këngët të ripërpunohen.

Ato rikthehen përsëri me tekst të njëjtë, shkruan arbresh.info.

Ajo që ndryshon është ritmi duke e bërë beat-in pak më të përshtatshëm për verë.

Një tjetër këngë e cila u rikthye është hiti i dikurshëm i grupit ‘Marigona’ ‘Ku ke ti moj Ajshe’.

ARNON dhe Killua janë bashkuar për një version interesant të ‘Te Molla’ ndërsa vokali femër është Jonisa Lako.

Dëgjoni dhe vlerësoni si ju duket./arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara