Remixi i këngës “Valle kosovare” po vjen nga Ardian Bujupi dhe Shpat Kasapi

09:32 | 8 Qershor 2023

Këngëtari i njohur shqiptar, Ardian Bujupi ka bashkuar forcat me Shpat Kasapin për të realizuar remix-in e këngës së famshme “Valle kosovare”.

Ka qenë vetë Ardiani që ka njoftuar se ky bashkëpunim do të publikohet së shpejti, shkruan Arbresh.info.

Një pjesë e shkurtër e këngës remix, Ardiani e ka publikuar në TikTok, ku nuk kanë munguar komentet e shumta.

Versioni origjinal i kësaj kënge është realizuar 9 vite më parë, por që kohëve të fundit është shndërruar në një super hit.

Ardiani, vazhdimisht publikon këngë për tregun gjerman, megjithatë ai nuk i lë anash as projektet muzikore për tregun vendor të muzikës.

Ndërsa, kujtojmë se kënga e fundit e Shpat Kasapit mban titullin “Sherrin ma bane” të cilën e ka publikuar para pesë ditëve./Arbresh.info/

@superardian

SUMMER 2023 🔥🔥🔥 Valle Kosovare is coming soon lets push the sound #newmusic #shqiptaretneperbote🇦🇱🌍 #vera2023 #ardian #shpat

♬ Valle Kosovare – Ardian Bujupi

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme