Njihuni me aktorin e famshëm turk që flet gjuhën shqipe (FOTO)

11:28 | 7 Mars 2017

Aktori dhe regjisori turk ka lindur me 1987, perveç akrimit dhe modelingut ai është dhe ambasador i “Life Without Cancer Society” – “ Një jetë pa kancer” në Turqi.

Nëse do të kërkoni online për të do të zbuloni disa fakte interesante që e lidhin Baris Arduç me Shqipërinë.

Baris lindi në Zvicër dhe kur ishte 8 vjeç u zhvendos me familjen e tij në Turqi, por kombësia e tij është gjysmë shqiptare dhe gjysmë turke.

Jo vetëm kaq, ai gjithashtu flet edhe shqip, përveç gjuhëve të tjera si anglisht, turqisht dhe spanjisht.

Baris Arduç ka luajtur një sërë serialesh në Turqi dhe është fitues i dhjetëra çmimeve./Tring/

3_1488875892-3293385

large-1488875184-628125

 

Lajmet më të lexuara