Një i vdekur dhe tre të lënduar në koncertin e Bruno Mars

16:42 | 18 Qershor 2018

Një kamion ka hyrë mes një grupi fansash në një festival në Holandë.

Një person ka mbetur i vdekur e tre të tjerë janë lënduar para se autori të largohej nga vendi i ngjarjes,shkruan portali arbresh.info

Policia e provincës së Limburgut ka thënë se autoritetet janë ende në kërkim të kamionit të bardhë ose një autobusi të vogël.

Disa të pranishëm e kanë përshkruar makinën si një autobus i vogël i bardhë.

Koncerti treditor ndiqet tradicionalisht nga dhjetëra mijëra fansa dhe ka përfunduar të dielën me performancën e fuqishme të këngëtarit amerikan Bruno Mars./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale