Google ADS

Ndërron jetë këngëtari i muzikës jazz Al Jarreau

21:20 | 12 Shkurt 2017

Shtatë herë fitues i çmimit Grammy, këngëtari Al Jerrau ka ndërruar jetë në Los Angeles, në moshën 76 vjeçare.

Ende nuk dihet shkaku i vdekjes, por publicisti i tij ka bërë të ditur që ai ishtë dërguar në spital për të marrë trajtim rreth lodhjes, transmeton portali arbresh.info.

Në fillim të muajit, ai kishte vendosur të dilte në pension pas 50 vitesh karrierë.

I lindur në Milwaukee, Wisconsin, në vitin 1940, ai filloi të këndonte si fëmijë, duke iu bashkuar familjes nëpër koncertet e kishës. Karriera e tij filloi më vonë. Ai u diplomua në psikologji dhe ka punuar në një qendër rehabilitimi në San Francisko.

Albumi i tij i parë ‘We Got By’, doli në vitin 1975./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale