Ndahet nga jeta ylli i Hollivudit, Burt Reynolds

09:55 | 7 Shtator 2018

Burt Reynolds, ylli i filmave të viteve 1970 dhe i nominuar për Oscar, është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare.

Ai thuhet të ketë ndërruar jetë në një spital të Floridës nga një sulm në zemër me familjen pranë, transmeton portali arbresh.info.

Burt Reynolds (Foto Getty Images)

Mega-ylli i njohur për mustaqet e tij i ishte nënshtruar në vitin 2010 një operacioni të bypassit. Ai ka lënë pas të birin, Quinton.

Reynolds arriti famën më 1972 me filmin Deliverance, duke u bërë një legjendë Hollivudi me rolet e tij në Smokey and the Bandit, The Cannonball Run and Boogie Nights./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara