Mbretëresha Elizabeth ndërmerr masa ligjore kundrejt Meghan dhe Princ Harry

00:47 | 24 Gusht 2021

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se mbretëresha Elizabeth ka marrë vendimin që asnjë sulm tjetër i Meghan ndaj familjes mbretërore nuk do tolerohet.

Sipas tyre, mbretëresha ka kontaktuar me avokatët dhe ka vendosur se edhe një paralajmërim ligjor do t’i shkojë shtëpisë botuese që pritet të publikojë librin e Princ Harry-t vitin që vjen.

Që prej largimit të Meghan dhe Harry nga pallati dhe heqjes dorë nga titujt kanë nisur problemet me familjen. Në muajin mars, cifti zbuloi për herë të parë në një intervistë për Oprah detaje rreth jetesës se tyre në pallatin mbretëror/lapsi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara