Kylie Jenner tregon dekorimin e Krishtlindjeve të punuar me dorë me vlerë 1 mijë dollarësh

13:46 | 27 Nëntor 2021

Miliarderja më e re në botë, Kylie Jenner bëri një postim, duke treguar dekorimin e Krishlindjeve.

24-vjeçarja tregoi një dekorim i cili ka vlerën mbi 1 mijë dollarë.

Ajo është një piramidë e historisë së Krishlindjeve, e cila është e punuar nga druri.

E veçanta e këtij dekorimi është se punohet me dorë nga kompania familjare Muller.

Ndryshe, piramidat e Krishtlindjeve janë dekorime që i kanë rrënjët në folklorin dhe zakonet e rajonit të malit Ore të Gjermanisë, por që janë bërë të njohura ndërkombëtarisht.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara