Kourtney Kardashian dhe Travis Barker martohen në një dasmë madhështore në Itali

11:33 | 23 Maj 2022

Kourtney Kardashian dhe Travis Barker janë martuar për herë të tretë, me një ceremoni romantike në Portofino mbrëmjen e së dielës (22 maj).

Travis, 46 vjeç, u pa teksa mbërrinte në ceremoni me një kostum të errët të zgjuar me një këmishë të bardhë dhe kokën e tij të famshme tullac me tatuazh të dukshëm, teksa po kalonte nëpër ekspozitat me lule në ambientet e kopshtit.

Ai u ndoq nga afër nga djali i tij Landon, 18 vjeç, i cili dukej se kishte të njëjtën dukje “Dolce & Gabbana” që kishte veshur më parë kur u pa duke ecur rreth zonës së portit Portofino.

Landon ishte bashkë me dy shoqëruese të nuses dhe u ndoq në ceremoni nga një nga motrat e Kourtney, që besohet të jetë Khloe, dhe vajza e Kourtney, Penelope, 9 vjeç, e cila gjithashtu besohet se ka qenë shoqëruese e nuses.

Kourtney mbeti e fshehur nga shikimi teksa hyri në kopsht për një interpretim emocionues të një gruaje që këndonte “Ave Maria”, shkruan DailyMail.

Pak minuta më vonë, kur ra muzgu, Travis u dëgjua duke thënë betimet e tij të martesës, megjithëse fjalët e sakta nuk mund të thuheshin.

Çifti i porsamartuar u pa më pas duke u larguar nga zona e shpellës si burrë e grua dhe duke u ngjitur me shkallët në shtëpinë historike ku besohet se ishin përgatitur për ceremoninë.

Pikërisht atëherë, shikuesit që shikonin nga një plazh dhe një sipërfaqe shkëmbore poshtë e panë pamjen e parë të saj me fustanin e bardhë të nusërisë me figura, me atë që dukej të ishte një shami e gjatë dhe mëngë të gjata.

Blicet e kamerës u panë më vonë, duke treguar se çifti po pozonte për foto zyrtare me familjen dhe miqtë e tyre.

Festimet e dasmës më në fund nisën mbrëmjen e sotme pasi të ftuarit e famshëm filluan të transportoheshin në ceremoni me një flotë skafësh.

Një grup të ftuarish ecën në frontin e portit në fshatin italian Portofino përpara se të hipnin në varkat klasike ‘Riva’ të ofruara nga shtëpia italiane e modës “Dolce & Gabbana”.

Të ardhurit e hershëm përfshinin të dashurin e Meghan Fox, Machine Gun Kelly, i cili kishte flokë rozë dhe kishte veshur një kostum me printe kafshësh me shumë ngjyra.

Ai hipi në një varkë me këngëtarin e Blink-182, Mark Hoppus, 50 vjeç, dhe gruan e tij Skye për udhëtimin e shkurtër pesë minutash detar për në një bankinë private.

Pasi zbritën në bankinë, të ftuarit u ngjitën në një sërë shkallësh në një kopsht të izoluar ku mendohet se u zhvillua ceremonia e dasmës.

Dyshemeja e kopshtit dukej se ishte e mbuluar tërësisht në një tapet të kuq me një kube që mbulonte vendin, e mbuluar me gjethe për të krijuar një efekt shpellë pyjore.

Një strukturë ari 12 metra e lartë në formën e një kornize të madhe fotografie ose pasqyre të praruar është parë duke u ngritur në njërën skaj të parcelës së kopshtit që ka pamje spektakolare mbi Mesdheun.

Dhjetëra qirinj në kavanoza qelqi u rreshtuan gjithashtu gati për t’u ndezur dhe u zhvendosën në pozicion për të krijuar një skenë magjepsëse dhe romantike.

Vendi i fshehtë i kopshtit është në truallin e një shtëpie që është marrë me qira nga Kardashians së bashku me kështjellën mesjetare Castello Brown në vendin fqinj.

Ceremonia e martesës së çiftit do të pasohet nga një festë në tarracën e kalasë larg syve kureshtarë të turistëve dhe paparacëve.

Ceremonia e sponsorizuar nga shtëpia italiane e modës “Dolce & Gabbana” është hera e tretë që nëna e tre fëmijëve Kourtney, 43 vjeç, dhe bateristi i Blink-182, Travis, janë martuar.

Çifti bëri dasmën e tyre të parë të vogël në Los Angeles pas “Grammy” muajin e kaluar dhe u martuan ligjërisht të dielën e kaluar në Santa Barbara të Kalifornisë.

Stafi është betuar për fshehtësi dhe është detyruar të nënshkruajë marrëveshje ligjore, duke i ndaluar ata të flasin për martesën.

Ceremonia e dasmës filloi pak pas orës 19:30 me orën lokale, kur superjahti “Regina D’Italia”, i ankoruar në det të hapur nga Portofino, u dëgjua.

Kourtney dhe Travis kishin qëndruar në jahtin 50 milionë funte, i cili besohet se është në pronësi të Stefano Gabbana, bashkëthemeluesit të “Dolce & Gabbana”.

Tingulli shurdhues bëri jehonë rreth portit të Portofino, duke befasuar pulëbardha dhe duke bërë që turistët të shikonin përreth me habi.

Zëri i një gruaje që këndonte atë që dukej të ishte një këngë operistike më pas filloi të kumbonte ndërsa të ftuarit prisnin që të shfaqej nusja.

Besohet se të ftuarit do të kthehen në tarracën e kështjellës për një festë dasme pas ceremonisë intime të martesës, e cila është sponsorizuar nga shtëpia italiane e modës “Dolce & Gabbana”. /Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale