Ish-presidentja kroate: Dua Lipa një zë i fuqishëm për lirinë dhe gratë kudo

11:09 | 16 Nëntor 2021

Kolinda Grabar-Kitarović, ish-presidentja kroate, ka pozuar me artisten e famshme botërore, Dua Lipa në eventin “Sunny Fill Foundation”.

“Krenare me origjinën e saj. E përulur në lavdinë e saj. Fisnike në dashurinë ndaj kombit të saj”, janë fjalët e ish-presidentes kroate dedikuar Duas.

“Përshëndetjet më të përzemërta për të gjithë Kosovën dheKroacinë anembanë botës. E nderuar që kam takuar artisten dhe aktivisten e shquar, një zë i fuqishëm për lirinë dhe gratë kudo”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë se Dua Lipa mori çmimin e Lidershipit të Dalluar nga Këshilli i Atlantikut. Gjatë fjalimit ajo kërkoi liberalizmin e vizave të Kosovës. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara