Google ADS

I vendosi djalit emrin e veçantë, Elisa Spiropali zbulon kuptimin e tij

01:05 | 18 Shkurt 2020
Trina Galanxhi

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë dhe lajmin e bukur e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook. Ajo publikoi foto të dy fëmijëve dhe zbuloi emrin e djalit që erdhi në jetë. Elisa i vendosi emrin Kren dhe ditën e sotme ka zbuluar kuptimin e veçantë të tij.

E ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ka treguar se ajo ka bërë një lidhje midis dy emrave të fëmijëve, Nalta që është vajza e madhe dhe Kren djali. “Kren dhe Nalta janë dy emra që kanë kuptim në shqip. Janë të shkurtër dhe duket sikur kanë kuptim “Krenalt” krye lartë”, shprehet Elisa.

Shpërndaje në rrjete sociale