Hiti i Majk dhe Getoar Selimit vidhet nga dy këngëtarë kroatë

07:37 | 4 Qershor 2018

Në vitin 2015-të bashkëpunimi mes dy reperave Majk dhe Getoar Selim, me këngën “S’jena Mo”, theu rekorde dëgjimi në të gjithë vendin.

Kënga u prit shumë mirë dhe në një afat të shkurtër kohor u kthye ne hitin e pëlqyer të shumë fansave.

Duket se kënga është pëlqyer shumë edhe nga publiku i huaj. Së fundmi mësohet se kënga e tyre është kopjuar. Bëhet fjalë për dy këngëtare kroatë, Shomy dhe DJ Tonni, të cilët kanë huazuar muzikën dhe kanë ndryshuar vetëm tekstin. Nuk dihet ende se çfarë masash do të ndërmarrin reperat shqiptarë lidhur me këtë, por ajo që vihet re është se këngët kanë ngjashmëri shumë të madhe.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara