Futbollisti i Dortmundit, Dahoud pëlqen këngën e Taynës

09:16 | 8 Janar 2019

Tayna në fillim të vitit të kaluar ishte një emër jo shumë i njohur për publikun.

Por, këngët që solli me kalimin e kohës dhe koncertet e njëpasnjëshme, bërën që këngëtarja të konsiderohet si sensacion i vitit.

Madje, reperja shqiptare tashmë ka nisur të dëgjohet edhe në komunitetin e huaj, gjegjësisht prej sportistëve.

Një prej tyre është edhe futbollisti i skuadrës gjermane të Borussia Dortmundit, Mahmoud Dahoud, i cili duket se është ithtar i prizrenases.

Lojtari ka publikuar një video të pushimeve në llogarinë personale në Instagram teksa në prapavijë dëgjohet kënga “Pow Pow”.

Videoja e kësaj të fundit tashmë është shikuar mbi 6.5 milionë herë në YouTube.

Ndryshe, Tayna është duke punuar në këngë të reja si dhe do të mbajë disa koncerte gjatë 2019.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara