Coldplay dhe BTS pritet të lansojnë ‘My Universe’

10:49 | 14 Shtator 2021

Grupi muzikor  britanik i njohur Coldplay ka konfirmuar në Twitter se do të bashkëpunojnë me grupin Kpop BTS për albumin me dy këngë të cilat priten të lansohen në shtator të këtij viti.

Coldplay e shpërndau lajmin në Twitter

“#MyUniverse // Coldplay X BTS // 24 Shtator // Porositni dhe ruajeni paraprakisht tani.”, shkruhet në postimin e tyre.

Nga ana tjetër edhe BTS njoftoi lajmin në rrjetet sociale.

“Është konfirmuar, është zyrtare, e kënduar në ghuhën angleze dhe koreane. Bashkëpunimi i shekullit.”

Kënga që do të mbajë titullin “Universi im” e cila u bashkëshkrua nga grupet dhe u prodhua nga kompozitori dhe producenti suedez Max Martin.

Ndryshe, “My Universe” do të lansohet më 24 shtator./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme