BimBimma dhe ErgeNR i këndojnë Prishtinës në projektin e ri ‘038’

20:38 | 6 Nëntor 2017

Sapo është publikuar projekti më i ri muzikor nga BimBimma dhe ErgeNR.

‘038’ mban titullin kënga tek e cila i këndohet kryeqytetit, Prishtinës, shkruan lajmi.net

Ky projekt muzikor vjen i realizuar edhe me klip i punuar nga PostProd.: itsBimz. Në këtë këngë janë incizuar disa pjesë të Prishtinës ndërsa nuk kanë munguar as tifozat ‘Plisa’.

Kënga në minutat e parë të publikimit ka arritur dëgjueshmëri të lartë gjithashtu Bimmi dhe Ergeni kanë pranuar komplimente nga fansat.

Kujtojmë se më 20 tetor ‘Plisat’ e Prishtinës festuan 30 vjet punë e sakrificë me një koncert të mbajtur në zemër të kryeqytetit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara