Google ADS

BBC akuzohet për grim jo profesional

11:19 | 10 Mars 2015
Arbresh.info

Seriali dramë “Cornish Poldark”, i cili filloi këtë të diele, e që transmetohej nga BBC, ka lënë të pakënaqur shikuesit duke drejtuar kështu akuza ndaj BBC-së për grim të dyshimtë dhe jo profesional.

Audienca ankohet për imazhin e kapitenit, të cilit i duket ngjyra rreth syve të tij, duke e treguar pamjen ‘joreale’ të kapitenit Ross Poldark, të cilin e luan aktori Aidan Turner.

Ndër të tjerë që kanë shprehur pakënaqësitë ka qenë edhe aktorja Sarah Hamilton e cila ka shkruar:

“Më vjen keq për grimin jo në rregull të aktorit Aidan Turner i cili dukej si mos më keq!”.

Shpërndaje në rrjete sociale