Azet lanson këngën e re solo “Freigang”

12:22 | 11 Qershor 2021

Viti 2021 ka qenë mjaft produktiv për reperin shqiptar që jeton dhe vepron në Gjermani, Azet.

Ky i fundit deri më tani për pak muaj ka lansuar një sërë projektesh e bashkëpunimesh me emra të njohur, shkruan portali arbresh.info

Meqenëse pak ditë më parë solli një bashkëpunim me reperen Tayna, ai së fundmi erdhi me një projekt solo.

“Freigang” mba titullin kënga e re e cila erdhi e kompletuar edhe nga ana vizuale ku Azet shfaqet me miq dhe me të vëllanë, Albin.

Edhe ky projekt është pjesë e albumit të tij të ri të quajtur, “Neu Welt”.

Krahas projekteve në gjuhën gjermane, Azet disa të tilla i ka sjell edhe në shqip që tanimë janë shndërruar në hite të mëdha. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara