Artistët tanë ngushëlluan familjen Radi, këto janë mesazhet e tyre (FOTO)

10:15 | 4 Prill 2017

Dje u nda nga jeta kantautori i njohur shqiptar Françesk Radi, i cili la pas tij një krijimtari të bujshme.

Radi vdiq pas qëndrimit një javor në spitalin Nënë Tereza në Tiranë, pasi nuk mundi t’i mbijetojë sëmundjes, shkruan lajmi.net.

Menjëherë pasi u konfirmua lajmi për vdekjen e artistit të mirënjohur shqiptar, fytyrat publike të skenës sonë ngushëlluan familjen e Françesk Radit dhe shkruan fjalë të mëdha për të.

Më poshtë janë të përmbledhura disa prej telegrameve ngushëlluese për Françesk Radin.

flori soni jul artiola stresi marina-1

alberia klajdi ronela arditi rozana aurela

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara