Një i vdekur dhe 23 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

12:38 | 15 Mars 2023

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se një person ka vdekur me COVID-19 në Kosovë.

Sipas tyre gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19, pas 129 testimeve të bëra.

Janë shëruar 33 persona, si dhe të hospitalizuar janë 13 të tjerë.

Aktualisht janë 207 raste aktive me COVID-19, thuhet në njoftimin e IKShPK-së./Arbresh.info

Njoftimi i plotë:

Shpërndaje në rrjete sociale