Njihuni me efektet mbresëlënëse të lajthive

23:06 | 11 Shtator 2018

Përmes konsumimit të lajthive ju do të keni përfitime të shumta shëndetësore.

Jo vetëm fruti, por edhe gjethet e lajthive kanë efekte mjaft të mira.

Fruti ka efekte mjaft për personat që vuajnë nga anemia dhe gratë shtatzëna.

Lajthia ka përmbajtje të një lloj vaji i cili po ashtu ju qetëson nga dhimbjet e dhëmballëve, pickimet e insekteve si dhe ndihmon në eliminimin e parazitëve në zorrë.

Me gjethet e lajthisë ju mund të përgatisni një çaj që ju ndihmon kundër diarresë dhe infeksionet në zorrë.

Që të përgatitet çaji duhet që gjethet e lajthive të jenë të thara.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara