Maska natyrale me gjethet e gështenjës shërben për këtë lloj lëkure

15:26 | 18 Janar 2019

E keni shumë problem lëkurën e yndyrshme? Kjo këshillë shkon për ju.

Tashmë ka një zgjidhje dhe ajo vjen nëpërmjet maskës natyrale me gjethet e gështenjës.

Merrni gjethe të gështenjave të egra dhe thajini ato.

Pluhurin që do të përfitoni, përziejeni me një lugë mjaltë deri në formimin e masës kremoze dhe vendoseni në fytyrë të pastruar.

Mbajeni për 15 minuta maskën dhe më pas pastrojeni me ujë të vakët, transmeton noa.al.

Ju do të shihni efektin pas trajtimit të parë, pasi lëkura juaj do të jetë e butë, më e pastër dhe më e freskët.

Trajtoni lëkurën një herë në javë në këtë mënyrë dhe do të shihni efekte fanstatike.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara