Ky ushqim zgjidh shumë probleme shëndetësore

09:06 | 22 Prill 2021

Nëse e përfshini këtë perim në dietën tuaj, do të jeni të garantuar për përfitimet shëndetësore që do të merrni nga kjo bimë.

Gjegjësisht, kjo bimë përdoret për të trajtuar lloje të ndryshme të sëmundjeve sepse ka shumë veti pozitive që kanë efekte shumë të mira në problemet e tiroides dhe luftën kundër tretjes së tretjes, transmeton portal arbresh.info

Bëhet fjalë për rrepkën, e cila është një laksativ i shkëlqyeshëm sepse vetitë e saj janë shumë efektive.

Gjithashtu ndihmon në rinovimin e indeve të lëkurës. Përveç kësaj, rrepka mund të ju ndihmojë të heqni qafe të gjitha gjërat e dëmshme nga trupi juaj.

Nuk duhet të harrojmë për efektet pozitive të rrepkës në mëlçi, sepse pastron dhe ndihmon në përmirësimin e funksioneve. Rrepka është e pasur me vitaminë C dhe antioksidantë dhe lëndë ushqyese të ndryshme./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara