Google ADS

Ja të mirat e lulelakrës, ndihmon në rrezikun ndaj kancerit

01:32 | 14 Gusht 2017
Trina Galanxhi

Lulelakra është ndër perimet që sugjerohet më së shumti për të qenë të shëndetshëm, pasi ndihmon në reduktimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ekspertja Anju Sood ka treguar se cfarë parandalon kur përfshihet në dietë:

  1. Parandalon dhe ndihmon në luftën ndaj kancerit
  2. Ka vitamina që parandalojnë kolesterolin të rrisë nivelin e sheqerit
  3. Ka minerale të shumta që janë të shëndetshme për organizmin e njeriut
  4. Përmbajtja e madhe e fibrave ndihmon në procesin e tretjes
  5. Ndihmon në zhvillimin e kujtesës së trurit

Shpërndaje në rrjete sociale