Google ADS

Ja pse duhet të pini sa më shumë ujë deti

07:45 | 15 Gusht 2017

Uji i kripur i detit ka shumë dobi për organizmin sepse e pastron atë nga toksinat, mundëson rifitimin e lëngjeve të humbura përmes djersës dhe jo vetëm kaq.

Ju do të keni një lëkurë më të shëndetshme, forconi sistemin imunitar dhe do të ruani kompaktësinë e kockave. Uji i kripur i detit ju ndihmon në uljen e sheqerit në gjak, pastrimin e hundëve.

Nuk duhet ta pini vazhdimisht, por herë pas here do të ju bënte vërtetë mirë.

Shpërndaje në rrjete sociale